• Башкы бет
  • Кыргызстанда шайлоо өттү. Кимдер депутат болот?
09:50, 2021-ж., 29-ноябрь

Кыргызстанда шайлоо өттү. Кимдер депутат болот?

Кыргызстанда шайлоо өттү. Кимдер депутат болот?

28-ноябрда Кыргызстанда аралаш система боюнча Жогорку Кеңешке шайлоо өттү. БШКнын маалымат тутумунун алдын ала маалыматы боюнча, урналардын 94 пайызындагы маалымат иштелип чыккандан кийин, 6 партиядан 54 депутат парламентке өттү.

«Ата-Журт Кыргызстан» партиясы — 15 мандат (боджолдуу тизме)

- Төрөбаев Бакыт Эргешевич — 16 миң 311 (7.93%)

- Исмаилов Фархат Даткабаевич — 15 миң 507 ( 7.54%)

- Сарыбашов Таалайбек Насирбекович — 11 миң 397 (5.54%)

- Маткеримов Айбек Тураталиевич — 9 миң 291 (4.52%)

- Токторбаев Жеңишбек Шермаматович — 8 968 (4.36%)

- Сулайманов Эльдар Нурланович — 7 387 (3.59%)

- Сабиров Равшанбек Азатович — 7 346 (3.57%)

- Садырбаева Жылдыз Эсенбековна — 7 190 (3.50%)

- Козуев Алишер Абибиллаевич — 6 982 (3.39%)

- Кыдыкбаев Жаныбек Султанович — 5993 (2.87%)

- Абдалиев Мейкинбек Акимович — 4 900 (2.38%)

- Исаева Жамиля Кубанычбековна — 3 618 (1.76%)

- Нарматова Надира Азимовна — 2 933 (1.4%)

- Талиева Камила Абдыразаковна — 2 263 (1.08%)

- Култаева Гулшаркан Оконовна — 1 974 (0.94%)

«Ишеним» партиясы – 12 мандат (болжолдуу тизме)

- Алиев Медербек Кубанычевич — 10 миң 301 (6.21%)

- Жусупов Эмилбек Рамидинович — 10 миң 215 (6.16%)

- Таалайбек кызы Жылдыз — 7 680 (4.63%)

- Өмүрзаков Суйунбек Абдылдаевич — 7 162 (4.32%)

- Сыдыгалиев Нурбек Өмүрбекович — 6 455 (3.89%)

- Мураталиев Марат Молдонович — 6 314 (3.81%)

- Ормонов Улугбек Зулпукарович — 6 175 (3.72%)

- Шабазов Бахридин Валиевич — 6 066 (3.66%)

- Жакышов Русланбек Шергазиевич — 4 037 (2.43%)

- Темирбаева Миргул Омурзаковна — 2 347 (1.4%)

- Абдибаева Айсара Нышановна — 2 304 (1.37%)

- Султанбекова Чолпон Аалыевна — 2 246 (1.34%)

«Ынтымак» партиясы – 9 мандат (болжолдуу тизме)

- Көкүлов Эрулан Калчороевич — 17 493 (13.11%)

- Мажитова Шарапаткан — 8 623 (6.46%)

- Мамытов Талант Турдумаматович — 7 625 (5.72%)

- Сыдыков Мурадил Жанышбекович — 5 820 (4.36%)

- Тентишев Бакыт Эркинович — 5 288 (3.96%)

- Маматалиев Марлен Абдырахманович — 4 192 (3.14%)

- Түлөбаев Балбак Зарлыкович — 4 106 (3.08%)

- Исатбек кызы Аида — 3 689 (2.77%)

- Лурова Лейла Хияновна — 2 539 (1.88%)

«Альянс» партиясы – 7 мандат (болжолдуу тизме)

- Сулайманов Алтынбек Турдубаевич — 7 123 (7.01%)

- Айдарбеков Чыңгыз Азаматович — 6 987 (6.88%)

- Исираилов Азамат Алмазбекович — 6 099 (6.00%)

- Алимжанов Фарходбек Айбекович — 5 375 (5.29%)

- Акаев Жанарбек Кубанычович — 4 569 (4.50%)

- Молдобекова Гулкан Сакиновна — 2 118 (2.06%)

- Алимжанова Нилуфар Якубжановна — 1 294 (1.26%)

«Бүтүн Кыргызстан» партиясы – 6 мандат (болжолдуу тизме)

- Мадумаров Адахан Кимсанбаевич – 21 443 голоса (25.83%);

- Масалиев Исхак Абсаматович – 11 174 (13.46%);

- Токтошев Эмил Токтакунович – 2 799 (3.37%);

- Эрбаев Алишер Ташбаевич – 1 976 (2.38%);

- Нарматова Орозайым Көчкөнбаевна – 899 (1.07%);

- Кожокулова Гуля Акматкуловна – 555 (0.66%).

«Ыйман Нуру» партиясы – 5 мандат (болжолдуу тизме)

- Кадырбеков Нуржигит Кадырбекович — 13 миң 946 (18.66%)

- Айжигитов Султанбай Абдрашитович — 10 миң 278 (13.75%)

-Мамасадыков Замирбек Дуйшалыевич — 4 013 (5.37%)

- Ашимова Динара Ашимовна — 756 (1%)

- Раимбачаева Винера Калыбековна — 402 (0,53%)

Бир мандаттуу шайлоо округдары боюнча 34 депутаттын болжолдуу тизмеси:

Лейлек округу №1 — Чынгыз Ажибаев

Баткен округу №2 — Нурлан Ражабалиев

Кадамжай округу №3 — Ырысбек Атажанов

Көк-Жар округу №4 — Омурбек Бакиров

Ноокат округу №5 — Жусупбек Коргонбай уулу

Араван округу №6 — Жалолидин Нурбаев

Ошс округу №7 — Айбек Осмонов

Төлөйкөн округу №8 — Нурбек Алимбеков

Кара-Суу округу №9 — Искендер Матраимов

Куршаб округу №10 — Данияр Толонов

Алай округу №11 — Улан Примов

Өзгөн округу №12 — Эльмурза Сатыбалдиев

Сузак округу №13 — Тазабек Икрамов

Жалал-Абад округу №14 — Шаирбек Ташиев

Базар-Коргон округу №15 — Айбек Алтынбеков

Ноокен округу №16 — Бактыбек Сыдыков

Аксы округу №17 — Нурланбек Шакиев

Ала-Бука округу №18 — Азизбек Турсунбаев

Токтогул округу №19 — Кундузбек Сулайманов

Манас округу №20 — Дастанбек Джумабеков

Талас округу №21 — Бактыбек Чойбеков

Жайыл округу №22 — Нурланбек Азыгалиев

Москва округу №23 — Карим Ханджеза

Сокулук округу №24 — Аманкан Кенжебаев

Аламүдүн округу №25 — Сеид Атамбаев

Ленин округу №26 — Жаныбек Абиров

Биринчи май округу №27 — баарына каршы

Октябрь округу №28 — Дастан Бекешев

Свердлов округу №29 — баарына каршы

Ысык-Ата округу №30 — Акбокон Таштанбеков

Чүй-Кемин округу №31 — Медербек Саккараев

Кочкор округу №32 — Мирлан Самыйкожо

Нарынс округу №33 — Улан Бакасов

Жети-Өгүз округу №34 — Арстанбек Малиев

Ак-Суу округу №35 — Акылбек Тумонбаев

Ысык-Көл округу №36 — Максатбек Сарбагышев

Эгерде сиз катаны байкасаңыз, керектүү текстти бөлүп белгилеңиз жана бул тууралуу редакцияга билдирүү үчүн Ctrl+Enter басыңыз

Комментарийлер

live comments feed...